AKO DOCHÁDZA K EREKCII

Na dosiahnutiu erekcie je nutná súhra niekoľkých faktorov. Počiatočným impulzom je sexuálne vzrušenie. Pri ňom dochádza pôsobením nervových signálov v cievach a v tkanivách penisu k zahájeniu procesu, ktorého konečným výsledkom je zväčšenie a stuhnutie penisu (stoporenie) – erekcia.

Penis tvoria z veľkej časti dve párové toporivé telieska uložené po celej dĺžke orgánu. Pod nimi je umiestnené nepárové hubovité teliesko, ktorým prebieha močová trubica. Všetky súčasti penisu, ktoré zaisťujú schopnosť erekcie, sú tvorené bohato prekrveným tkanivom s mnohými drobnými dutinkami.

V pokojnom (ochabnutom) stave je hladká svalovina v stenách ciev (zásobujúcich penis krvou) a medzi dutinkami toporivých teliesok stiahnutá. Tým zabraňuje prítoku väčšieho množstva krvi do penisu.

Pri sexuálnom vzrušení hladká svalovina ochabne a umožní náhly a výrazne zvýšený prítok krvi do penisu. Pritekajúca krv plní dutinky toporivých teliesok, ktoré sa zväčšujú a tuhnú. Tuhé väzivové puzdro toporivých teliesok a tlak pritekajúcej krvi umožní čiastočné uzatvorenie žíl odvádzajúcich krv z penisu. Výsledkom tohto stavu (do penisu priteká viac krvi ako odteká) je erekcia . Ak dôjde k vyvrcholeniu, alebo ak prestanú pôsobiť podnety vedúce k sexuálnemu vzrušeniu, hladká svalovina v cievach a v toporivých telieskach penisu sa opäť postupne stiahnu, zníži sa prítok, zvýši odtok krvi a penis ochabne.

Viac ako 65 % slovenských mužov kupuje prípravky na podporu erekcie bez lekárskeho predpisu priamo v lekárni.

REFERENCIE

Reference Martin

Clavin naozaj funguje! Môj sexuálny život je o MOC lepší. A hrátky s mojou ženou sú zábavnejšie! Moja žena doteraz hýka, ďakujeme tento výrobok! Clavin je TOP!

Martin, 37 rokov


Reference Martin

Manželka sa sťažovala, že už to nie je to čo to bývalo. Mala pravdu. Potom prišla s Clavinom. Hovoril som si, čo je to za blbosť – a aha. Od vtedy naň nedám dopustiť. Paráda :)

Peter, 43 rokov