DÁ SA VHODNÝM CVIČENÍM OVPLYVNIŤ EREKCIU?

Túto otázku ste si určite už položili sami, a to najčastejšie v posilňovni alebo vo fitness centre.
Nanešťastie tkanivo samotného penisu netvoria žiadne svalové vlákna, ktoré by ste mohli vytrénovať ako napríklad biceps. Môžete sa ale zamerať na posilňovanie panvových svalov pomocou špeciálnych Kegelových cvikov. Vďaka ním sa dá získať kontrolu nad načasovaním ejakulácie, a tým aj zlepšiť svoj sexuálny život. Niektoré štúdie dokonca ukázali, že pevnejšie panvové svalstvo má priamu súvislosť na kvalitnú erekciu.

Kegelovy cviky sú známe predovšetkým ženám, ktoré trpia inkontinenciou v dôsledku ťažkého pôrodu alebo menopauzy. Len málokto si však uvedomuje, že svoj prínos majú aj pro mužov. Naviac ku cvičeniu nepotrebujete činky ani skúseného sparing partnera. Kegelové cviky môžete praktikovať v podstate kdekoľvek a kedykoľvek, napríklad na autobusovej zastávke, v aute alebo pri sledovaní hokeja.
Kegelové cviky posilňujú svaly panvového dna, teda konkrétne zvierače močovej trubice a konečníka, zdvíhač konečníka, oblasť medzi genitáliami a konečníkom a svaly obopínajúce časť penisu. Ako zistiť, že zapojujete práve tieto dôležité svaly? Jednoducho. Pri návšteve toalety zadržte na pár sekúnd prúd moču. Presne tieto svaly, ktoré ste pri tejto činnosti zapojili, musíte cítiť i pri tréningu.

Samotné cvičenie je jednoduché. Pri prvých lekciách je vhodné si ľahnúť na zem a pokrčiť kolena. Sústreďte sa na svaly panvového dna a zatnite ich. Dávajte ale pozor, aby ste nezatínali okolité svalstvo, ako napríklad brušné alebo krížové. Napočítajte do desať a potom povoľte. A znova. Vždy opakujte desaťkrát aspoň trikrát denne. Frekvenciu môžete ľubovoľne zvyšovať, pretože platí, čím častejšie budete cvičiť, tým rýchlejšie uvidíte výsledky. Akonáhle získate kontrolu nad ovládanými svalmi, môžete cvičiť takmer kdekoľvek.

A ako spoznáte, že to funguje? Silnejšie panvové svalstvo pri stlačení účinne odďaľuje ejakuláciu a tak sa dá dosiahnuť intenzívnejšieho sexuálneho pôžitku a dlhšie trvajúceho sexu. Trénované svalstvo tiež lepšie rozvádza krv a v nej obsiahnutý kyslík, takže sa zlepšuje prietok krvi penisom, čo má vplyv na kvalitnú erekciu a pomáha odstrániť problémy s ňou spojené.

REFERENCIE

Reference Martin

Clavin naozaj funguje! Môj sexuálny život je o MOC lepší. A hrátky s mojou ženou sú zábavnejšie! Moja žena doteraz hýka, ďakujeme tento výrobok! Clavin je TOP!

Martin, 37 rokov


Reference Martin

Manželka sa sťažovala, že už to nie je to čo to bývalo. Mala pravdu. Potom prišla s Clavinom. Hovoril som si, čo je to za blbosť – a aha. Od vtedy naň nedám dopustiť. Paráda :)

Peter, 43 rokov